İzmarit ve Ruj – Gülçin Özbinici

Görüntü
Tuvaletin lavabosuna rahatça sigaramın külünü dökebiliyorum artık, hem de su bile tutmuyorum üstüne pis kalıyor. Ve işimizi bitirdiğimizde anca aydınlanan ampule bir ben sövüyorum ve bir ben küfrediyorum tüm pencereler açıkken gram esmeyen evde sıcaktan uyuyamamaya, olmayan klimaya..

Her gece birini katlettiğimiz hamam böceklerinden de kurtuldum üstelik, ev hala biraz ilaç kokuyor ama en azından “o odada böcek var” diye yatmadığım koca yatağa sele serpe uzanıyorum artık.
Makyaj da yapmıyorum evin içinde, çıkış saatine yakın bir tedirgin olup ayaklanıyorum ama geliyor aklıma sonra,,”ohh” diyorum “gelmeyecek işte, devril geri olduğun yere”
Aynam tüm sivilcelerimden hoşnut, suyu da şişeden içiyorum.
Sevdiğim ve senin tahammülün olmayan şu tüm duygusal şarkıları hoparlörleri patlatıncaya kadar sesini açıp dinliyorum bam güm. (Bazen saçımı çekiyorlar, ama okşadıkları da oluyor bazen)

Dudağımın sol kenarı biraz acıyor, kremler falan işte, bir şekilde iyileştirmeye çalışıyorum. Kendime iyi bakmamışım ondanmış öyle diyor annem, “hayır” diyemiyorum “bana güzel bakmıyor, bana artık bakmıyor. Hayır bakmadığından!” diyemiyorum..
Keseceğim yeniden saçlarımı, asla olamayacağın yerlere gideceğim, derinliklerinde uzanacağım mesela denizin. Yüzme bilmiyorsun,gelemezsin. (-Bilsen gelir miydin?)

//GÜLÇİN ÖZB.

 
Alıntıdır – İzmarit ve Ruj:onFacebook
Bu yazı Karavana içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s