Doğa’l Temizlik Mümkün!

Mia'nın Bahçesi

Herkese merhaba! Doğanın izleyicisi değil de onun bir parçası olduğunu idrak eden herkesle mutlu ve faydalı buluşmalar niyetiyle buradayım. Bu köşeden, yaşamımın rotasını içsel sesime ve doğaya çevirdikten sonraki süreçte edindiğim bilgileri; denenmiş, basit, herkesin uygulayabileceği “ucuz”, “zararsız”, “ev yapımı” formülleri paylaşmak istiyorum.
Bundan 7 yıl önceydi. Gecenin bir yarısı nefes tıkanması uyandırdı beni. Nedenini anlamaya çalışarak doğruldum. Her şey normalindeydi; her gece yattığım yatak, oda, ev… Anlayamadığım boğazımdaki düğüm neydi öksürükle atmaya çalıştığım? Bir kaç yudum su içip biraz doğruldum. Sakinleşip tekrar başımı yastığa koyduğumda yeniden öksürük başlayınca birden aydım! Yastık kılıfı ve çarşaflar yeni yıkanmış ve değişmişti. Beni öksürten de uçuşan taze deterjan tortularıydı!
Sonra diğer hassasiyetlerimi fark ettim; yeni mi oluşmuşlardı hep varlar mıydı şimdi ayırt edemiyorum; alkolle inceltilmiş uçucu yağların cildimde yarattığı tahriş; herkesin rahatlıkla kullandığı deodorantları koltukaltıma sıktığımda yanarak en yakın musluğa koşmalarım, insanların “oh miss!” diye içlerine çektikleri oda parfümlerinden öksürük krizine girmelerim, içinde…

View original post 655 kelime daha

About ATOM

Klostrofobik düşünce yapısı.
Bu yazı Karavana içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s